Mechulalem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mechulalem

Kendinizi kaybedin...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::..

3 posters
YazarMesaj
serdar_58
Üye
Üye
serdar_58

Erkek
İş/Hobiler : HaCkEr:D

...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::.. Empty
MesajKonu: ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::..   ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::.. I_icon_minitimePtsi Tem. 07, 2008 11:46 pm

Eger Simdi Yazacaginiz Yaziyi Butun Dunya Okuyacak Olsa Ne Yazardiniz?
Yazın Bakalım Ne geçiyosa İçinizden

ilk ben basliyim himmm

Sevgili dünyalilar

Sizlere dünyanin Avrupa denilen yerinden yaziyorum.Belki cok uzaklarda belkide cok yakinimizdasiniz.Ayri dilleri konusuyor,ayri milliyetlerden olabiliriz ama ayni günesin ve ayin altinda yasiyor ayni yagmurla islaniyoruz.

Dünyadaki nimetler hepimize yetecek kadar cok olmasina ragmen ne yazikki cok mutlu bir dünyada yasamiyoruz.Aclik ve sefalet ,Savaslar ve insanin sömürüsü alabildigince sürüyor.

Bizler din ,dil,irk ayrimi yapilarak parcalara bölünüp birbirimizi bogazlarken,bizi bölüp parcalayanlar ceplerinin dolmasina bakiyorlar.Bizlere dünyanin her yeri kapali iken onlara dünyanin her yeri evleri gibi.Istedigi gibi gezip tozuyorlar,istedigi yerde is yapiyor ,fabrikalar kuruyor,istedigi seyi satin aliyorlar hatta insanlari bile.

Dünyanin bir cok yerinde kardes kardese bogazlatiliyor,yoksulluk aclik ve zulum kaderimiz olmus .Yani dertler saymakla bitmez.

Tabiki bunlarin suclusu birazda biziz.Bu olanlari bize kader diye yutturanlara inaniyoruz.Kaderimizin kendi ellerimizde olduguna inanmiyoruz.Hep bir kurtarici gelsin diye bekliyoruz.Ama bu kurtarici ne yazikki gelmiyor.

Güzel seyler de oluyor tabi .Hala iyilige ve güzellige umudunu yitirmemis insanlar cogunlukta.Dostlugun ve kardesligin yasandigi ortamlar ,anlar hala mevcut.Insanlar yasadikca da var olacaktir.Cünkü silahin ve gücün yok edemedigi tek sey sevgi ve inanctir.

Sizlere daha güzel seyler yazmak isterdim ama ne yazikki dünyamizin hali burdan böyle gözüküyor.

Ama insana sevgi ve dostluga olan inancimi asla yitirmis degilim.Dünyanin her yerinde bu inanca sahip olan insanlarin var oldugunu biliyorum.

Zorlugumuz sadece düsmanimizi tanimada.Cünkü düsman eskisi gibi eli silahli cikip gelmiyor karsimiza.Aclik olarak geliyor,yoksulluk olarak geliyor,sömürü olarak geliyor.din olarak geliyor,irk olarak geliyor.

Insanlari bölmenin en kolay yolu din,dil irk olarak bölmek ve onlari bir birine bogazlatmak.
Dünyadaki savaslara bakarsaniz daha iyi anlarsiniz.Böylece onlarin istedigi oluyor biz bir birimizi bogazlarken onlar istedigini yapma imkani buluyorlar.

Sevgili Dünyalilar

Ben insanlari dinine ,diline yada rengine göre ayiranlardan degilim.Dünyanin her yerinde iyi ve kötü insan olduguna inaniyorum.yani dilinin dinin ve renginin bir önemi yok.Sizlerinde böyle düsündügünüzü saniyorum en azindan bir bölümünün.Bu inancimi hic bir zaman kaybetmedim.

«Güzellik kurtaracak dünyayi
Sevmekle baslayacak her sey »

Bu sarkida oldugu gibi sevmekle baslamaliyiz dünyayi kurtarmaya ve güzelliklerle ,sizleri seviyorum
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::..   ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::.. I_icon_minitimeÇarş. Tem. 09, 2008 11:12 pm

Bence sen bu kadar uzun yazarsan bırak dünyayı bi kişi okumaz.... Very Happy Very Happy Very Happy
http://mechulalem.eniyiforum.net
serdar_58
Üye
Üye
serdar_58

Erkek
İş/Hobiler : HaCkEr:D

MesajKonu: ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::..   ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::.. I_icon_minitimePerş. Tem. 10, 2008 12:03 am

olsun ben konumu açayım da Very Happy Laughing
loving_girl
Yeni Üye
Yeni Üye
loving_girl

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::..   ...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::.. I_icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 3:10 pm

Admin demiş ki:
Bence sen bu kadar uzun yazarsan bırak dünyayı bi kişi okumaz.... Very Happy Very Happy Very Happy

katılıyorum...

...::YaZacAğInIz yAzIyI ßüTüN DüNyA OkUyAcAk OlSa nE YaZaRdInıZ??::..
1 sayfadaki 1 sayfası