Mechulalem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mechulalem

Kendinizi kaybedin...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Her şey Beşiktaş için

YazarMesaj
serdar_58
Üye
Üye
serdar_58

Erkek
İş/Hobiler : HaCkEr:D

Her şey Beşiktaş için Empty
MesajKonu: Her şey Beşiktaş için   Her şey Beşiktaş için I_icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 10:55 am

İki yeni kaptan Delgado ile Nobre´den sonra, yeni transferler Zapotocny, Seric ve Sivok da Fanatik Gazetesi'nden Orhan yıldırım'a çarpıcı açıklamalarda bulundu

Zapotocny: Ününü sıkça duyduğum Beşiktaş taraftarının önünde, yeni takımımla daha ilk yılımda şampiyonluk yaşamak istiyorum

'Savunma sorunu bu sezon bitecek'
Birçok teklif geldi. Ancak Beşiktaş geçen yıl ara transferde bana talip oldu. Beşiktaş'ın adını çok iyi bilmem, Türk futbolundaki büyük çıkış, İstanbul'un büyüleyici güzelliği, Türkiye'ye gelmemde etkili oldu. Mevki olarak savunmada oynadığımız için dil çok önemli. Tek korkum buydu, ama başıma gelmedi. Herkes ile anlaşıyoruz. Rüştü ile henüz tanışmadık, ancak kendisini Milli Takım'dan çok iyi tanıyorum. Defansta geçen yıl sorunlar yaşandığını biliyorum. Bütün bunlara son vermek için buradayım. Elbette bu bir takım oyunu ve savunma en ileriden başlar. Bir ekip ruhu ve anlayışı içinde çalışacağız. Çok genç ve çalışmaya istekli bir kadronun içinde yer almak beni mutlu etti. Takıma en son katılan oyuncu olarak diğer arkadaşlarımdan geri kalmamak için özel çalışmalar yapıp aynı seviyeye geldim. İlk topa müdahale eden, havadan ve yerden gelen atakları kesen, arkada iyi kademeye giren, sürekli konuşan ve geriden oyunu kurma düşüncesi içinde sürekli pozitif oyunda kalan bir yapıya sahibim. Umarım ününü sıkça duyduğum Beşiktaş seyircisi önünde yeni takımımda ilk yılımda şampiyonluk yaşarım.

Sivok: Yeni takımımın tüm ihtiyaçlarıma hitap ediyor olması heyecan verici. İnönü'nün atmosferine çıkmak için can atıyorum

'Forvete yardım etmeyi severim'
Bonservisim elimde olduğu için birçok takıma gitme durumum söz konusu idi. Ancak Türkiye'de futbola olan büyük ilgi, Beşiktaş'ın her sene Avrupa kupalarında mücadele etmesi, içeride şampiyonluk ve tüm kupaların en iddialı takımlarından biri olması nedeniyle hiç düşünmeden buraya geldim. Daha önce oynadığım takımlarda çok başarılı sezonlar geçirdim. Yunanistan'da geçen sezon takım içindeki problemler yüzünden kafa olarak rahat olmadığımdan ötürü gerçek performansımdan uzaklaştım. Buraya gelince ne kadar doğru karar verdiğimi gördüm. Herkes yardımcı olabilmek için büyük çaba sarf ediyor. Sol ayaklı olmama rağmen savunmanın her yerinde oynayabilirim. Maç esnasında sürekli ileri çıkıp ataklara destek olurum. Futbolda en önemli unsur gol. Benim için bu durum apayrı... Öncelikli olarak saha içindeki görevim rakibe gol attırmamak. Bununla birlikte gol atmak için çıktığımız ataklarda da destek olmak. Özellikle alan savunmasında çok etkili olduğumu düşünüyorum. Beşiktaş'ın büyük hedeflerine ulaşması adına elimden geleni ortaya koyacağım.

Seric: Beşiktaş'ın büyük hedeflerine ulaşması yolunda elimden geleni yapacağım. Herkes bize inanılmaz şekilde yardım ediyor

'Bizden beklentilerini çok iyi biliyorum'
Futbol kariyerimde gerçek mevkiimde oynayabileceğim, kendimi aynı zamanda milli takımda sürekli görebileceğim ve Avrupa vitrininde hep yer alabileceğim bir takım Beşiktaş... Bu kadar özelliği bir arada taşıyan ve tüm ihtiyaçlarıma hitap eden bir ekipte oynamak çok heyecan veriyor. Saha içinde ve dışında en büyük desteği Filip Holosko'dan görüyorum. O, uzun zamandır Türkiye'de ve bütün ayrıntıları bize anlatıyor. Özellikle İnönü Stadı'ndaki maçların atmosferini anlata anlata bitiremiyor. Ligin başlamasını bu nedenle iple çekiyorum. Maç esnasında kaybetmeye kesinlikle tahammülü olmayan bir kişiliğim var. Agresif, hırslı ve tek düşüncesi kazanmak olan biriyim. Bu nedenle çok çalışıp hazır olacağım. Kız arkadaşım daha önce İstanbul'a geldi ve çok beğendi. O da kampın bitmesini ve Türkiye'ye geleceği günü heyecanla bekliyor. Bizden olan beklentileri biliyorum ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Kamptaki ortam olsun, teknik ekip olsun, oyuncular olsun, en küçük problem yok.

Orhan YILDIRIM

Her şey Beşiktaş için
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-